Radzyń Podlaski: Burmistrz zasięgnął języka na temat funduszy

  • 12.01.2019, 08:33
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Burmistrz zasięgnął języka na temat funduszy
Na 23 stycznia wyznaczono posiedzenie składu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który rozpatrzy powództwo miasta w sprawie odrzucenia jego protestu dotyczącego konkursu na pozyskanie pieniędzy na rewitalizację centrum. - Ja liczę, że te pieniądze do nas trafią. Wiem, że poprzednia ekipa w urzędzie marszałkowskim nie rozdysponowała całej kwoty – zdradził radnym burmistrz.

Nowi radni dopytują burmistrza o sytuację związaną z rewitalizacją centrum miasta. Przypomnijmy, ze na jesieni okazało się, że wniosek miasta o dotację w kwocie 10 mln zł, na odnowienie korpusu głównego pałacu Potockich i placu starego PKS, odpadł w ocenie formalnej. To konkurs, który LUM adresował do 15 miast – siedzib powiatów, by wyrównać ich szanse w rozwoju z takimi miastami jak Białe Podlaska, Chełm i Zamość. Poprzedni marszałek Sławomir Sosnowski zwracał uwagę, że przyznanie po 10 mln złotych dla miast, siedzib powiatu, nie było nawet pierwotnie zakładane przez Unię Europejską. – Zarząd województwa dostał na to zgodę Komisji Europejskiej, bo szukaliśmy możliwości wyrównania szans rozwoju dla miast mniejszych, gdy większe typu Lublin, Puławy, Chełm Zamość czy Biała Podlaska dostały taką możliwość – mówił marszałek.

Miasto złożyło protest do tej decyzji. A ponieważ cała sytuacja działa się w kampanii wyborczej, burmistrz groził byłego marszałka prokuraturą, oskarżał o polityczne zagranie, które miało ułatwić jego kontrkandydatowi – Lucjanowi Kotwicy, walkę o fotel burmistrza. Urząd Marszałkowski protestu miasta nie uwzględnił. Sprawa trafiła do sądu. Równocześnie burmistrz przyznaje, ze w oczekiwaniu na rozstrzygniecie sądowe, miasto o dotacje wciąż walczy.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym, radzyńskim numerze Słowa Podlasia, nr 2

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe