Gmina Biała Podlaska: Kontynuują piękną tradycję

  • 12.01.2019, 08:54
  • pc
Gmina Biała Podlaska: Kontynuują piękną tradycję
Tradycja wystawiania jasełek jest w naszej lokalnej kulturze wciąż żywa. Tym razem narodziny Jezusa przedstawiły dzieci ze Sławacinka Starego.

Na scenie pojawili się Maryja z Jezusem, Józef, pastuszkowie,Trzej Królowie oraz aniołki. Dzieci okazały się świetnymi aktorami i brawurowo zagrały swoje role. Przepięknie zaśpiewały i zagrały najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Po przedstawieniu widzowie wzięli udział w świątecznym, wspólnym kolędowaniu. Dopełnieniem był występ zespołu "Jutrzenka", który wyśmienicie zaśpiewał mało znane kolędy, pokazując tym samym, że warto dbać o tradycje.

Spektakl odbył się w sobotę 29 rudnia, z inicjatywy nauczycielki Anny Jankowskiej, przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławacinka Starego oraz instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszki Borodijuk. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne, a sala świetlicowa przy miejscowej OSP wprost pękała w szwach. Goście nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami, dziękując za wspaniały występ, który przedłużył świąteczną atmosferę.

 

pc
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe