Powstała książka o tenisie w Terespolu

  • 11.01.2019, 15:28 (aktualizacja 11.01.2019, 17:44)
  • (AK)
Powstała książka o tenisie w Terespolu Archiwum Piotra Szyszkowskiego
Piotr Szyszkowski jest autorem książki zatytułowanej „Tenis w Terespolu w latach 1978-2018". Spotkanie prezentacyjne odbyło się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu.

Na spotkaniu pojawiło się około 40 tenisistów i sympatyków tej dyscypliny. Oprócz gości z rodzinnego miasta autora przybyły również osoby z Kodnia, Białej Podlaskiej i Siedlec. Piotr Szyszkowski wręczył pierwszy egzemplarz swojej monografii dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu Agacie Saj. Opowiadał m.in. o celach jakie przyświecały napisaniu książki i opisywał jej poszczególne działy. Zaprosił również nestora terespolskiego tenisa, Krzysztofa Tarasiuka, by opowiedział o swojej przygodzie z tą dyscypliną sportu, która rozpoczęła się już w 1959 roku w Terespolu. Autor książki pokazał również najstarsze zdjęcia pochodzące z lat 70-tych i zaprosił osoby widniejące na nich o krótki komentarz. Kolejnym punktem była prezentacja multimedialna. Nie zabrakło też wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Warto dodać, że autor przywiózł ze sobą także liczne ciekawostki, takie jak piłka tenisowa z Roland Garros z autografem Rogera Federera, piłka tenisowa z Wimbledonu z dedykacją Igi Świątek, biała piłka tenisowa Dunlop z 1978 roku, zdjęcia z Bogdanem Tomaszewskim oraz z pobytu autora w Anglii i grze na kortach trawiastych, plakaty tenisowe z lat 90-tych, dziesięć starych drewnianych przedwojennych rakiet tenisowych i jedna aluminiowa rakieta „Polonez”. A także pierwsze tenisowe biało-czarne zdjęcia z Terespola.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe