Parczew: Outlet meblowy w byłym kościele

  • 14.01.2019, 09:45
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Outlet meblowy w byłym kościele
Niektórym mieszkańcom nie podoba się to, że w byłym kościele urządzony został salon meblowy. Najpierw interweniowali w tej sprawie u miejscowego proboszcza, potem w siedleckiej i lubelskiej kurii. Teraz poskarżyli się do naszej redakcji.

W kaplicy należącej do Parafii Opatrzności Bożej przez kilka lat odbywały się nabożeństwa. Były również śluby, chrzty, komunie święte, bierzmowania i pogrzeby. Kiedy jednak przy Al. Jana Pawła II wybudowano nową świątynię parafialną przeniesiono do niej wszystkie ceremonie, zaś starą zamknięto. Przez kilka lat budynek stał pusty. Aż do chwili, gdy jeden z przedsiębiorców zwrócił się do proboszcza z prośbą o jego wydzierżawienie. Biznesmen za własne pieniądze odnowił dawną kaplicę i urządził w niej outlet ze starymi antycznymi meblami.

Nie wszystkim mieszkańcom pomysł się jednak spodobał. Niektórzy zarzucili księżom, że zezwalając na coś takiego dopuścili się "profanacji i zbrukania świętości". Na ich działania poskarżyli się do lubelskiej i siedleckiej kurii, ale ich protest niczego nie zmienił. - "Mimo że w kościele już nie odbywają się celebracje oraz inne religijne uroczystości, był jest i zawsze będzie dla nas święty. Jednak naszym zdaniem to tak samo, jakby organizować w takiej świątyni dyskoteki, czy utworzyć hotel. Proszę o reakcję w tej sprawie" – napisał w mailu do redakcji anonimowy Czytelnik.

Tymczasem zwolennicy pomysłu uważają, że proboszcz podjął słuszną decyzję, zgadzając się na wydzierżawienie obiektu dla przedsiębiorcy. - Przecież jest to tylko salon meblowy – przekonuje jeden z mieszkańców miasta.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 15 stycznia

 

Tomasz Wachulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bob
bob 15.01.2019, 14:57
To parafianie sfinansowali budowę tego budynku i to Oni powinny decydować, a nie pleban . Kasa za wynajem powinna zostać przekazana np. WOŚP .
Rybek
Rybek 15.01.2019, 22:01
To może parafianie będą płacić za koszta jego utrzymania. Są niewielkie, jakieś 2 tysi miesięcznie. Są chętni?

Pozostałe