Konstantynów: Nowoczesne targowisko i remont urzędu

  • 15.01.2019, 09:50
  • Anna Chodyka
Konstantynów: Nowoczesne targowisko i remont urzędu
Rozpoczęło się postępowanie przetargowe na budowę targowiska w Konstantynowie i remont tamtejszego urzędu gminy. Oba przedsięwzięcia mają ruszyć na wiosnę.

Wniosek o dofinansowanie modernizacji targowiska został złożony na początku 2016 r., jednak procedura konkursowa trwała długo. Ostatecznie gminie przyznano środki na tę inwestycję. Na targowisku powstaną nowe wiaty do sprzedaży produktów, zadaszenia dla pojazdów tj. busy, zostanie też utwardzona nawierzchnia. Powstanie również parking, a teren będzie ogrodzony i oświetlony. Do wytwarzania energii wykorzystane zostaną panele fotowoltaiczne. Wartość dofinansowania to 960 tys. zł. – Nie wiemy jakie będą ceny po przetargu, obserwując rynek można się spodziewać różnych kwot. Mamy nadzieję, że prace zaczną się wiosną, a ukończone będą jesienią – wyjaśnia wójt Romuald Murawski. - Obiekt pomieści wielu sprzedawców, gdyż miejsca targowe będą się znajdowały pod wiatą, jak i na wolnej przestrzeni. Będzie też można sprzedawać towar z samochodów. Teren jest duży, więc zaplanowanie przestrzeni nie stanowi problemu. Poprawi się też bezpieczeństwo, dzięki zrobionemu parkingowi. Wcześniej wiele osób by dostać się na bazar musiało przechodzić przez często uczęszczaną drogę powiatową, teraz to się zmieni.

Wójt dodaje, że coraz częściej mówi się o ułatwieniu handlu produktami bezpośrednio od rolnika, a to jego zdaniem sprawi, iż znaczna część osób z takiej możliwości skorzysta. Wiosną zacznie się również modernizacja urzędu gminy w Konstantynowie. Chodzi o naprawę dachu oraz dostosowanie sali konferencyjnej na potrzeby nagrywania i transmisji sesji gminy. Przedsięwzięcie będzie rozłożone na dwa lata. Jego wartość to 1 mln zł. Powstanie również dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych.

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Handlarz
Handlarz 15.01.2019, 16:07
W konstantynowie rynek wyginal lata temu nikt tam jezdzil nie bedzie nawet po rej zbednej modernizacji

Pozostałe