Gmina Drelów: Bożonarodzeniowe anioły nagrodzone

  • 17.01.2019, 10:46
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Bożonarodzeniowe anioły nagrodzone
Anioły z masy solnej, plasteliny i modeliny zachwyciły jury konkursu bożonarodzeniowego, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z terenu gminy.

Na konkurs mający na celu szerzenie wiedzy o symbolach świątecznych oraz rozwijanie kreatywności młodych talentów nadesłano 29 prac. Jury wybrało najpiękniejsze z nich, przyznając nagrody i dyplomy w kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz dzieci w wieku 4-6 lat.

W pierwszej zwyciężył Michał Smaś, drugie miejsce zajęła Natalia Rychter, zaś trzecie – Klaudia Małachwiejczyk. Wśród klas IV-VI najlepsza okazała się Aurelia Kirłowicz, drugi był Hubert Kozaczuk, trzecią Oliwia Borowik. Wyróżnienie otrzymała Maja Michalska. W klasach VII-VIII wygrała Weronika Jaszczuk, drugie miejsce przyznano Natalii Nekreś. Pośród najmłodszych zwyciężył Jan Bałkowiec. Wręczenie nagród odbyło się 6 stycznia w sali widowiskowej GCK, tuż po premierze spektaklu "Białe Łabędzie" zaprezentowanego przez drelowską Grupę Teatralną "Tu i Teraz". - Do niektórych prac dzieci użyły gotowych elementów, ale było też dużo takich, gdzie ozdobniki zostały wytworzone z tej samej masy, co anioł. Takie ocenialiśmy najwyżej. Postawiliśmy na dziecięcą samodzielność - podkreśla Wiesława Zaremba, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe