Radzyń Podlaski: Drogi prąd w powiecie

  • 17.01.2019, 12:48
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Drogi prąd w powiecie
Z rozstrzygniętego w grudniu przetargu na dostawę prądu dla jednostek tego samorządu wynika, że samorząd wyda na usługę prawie 100 tys. zł więcej, niż planował. Takie rozstrzygnięcie było zdaniem starosty do uniknięcia. Niestety po drodze trzeba było powtórzyć procedurę wyłaniania usługodawcy.

30 listopada powiat unieważnił pierwszy przetarg na dostawę energii elektrycznej. Procedurę zaplanowano w systemie e-zamówienia. Z uwagi na to, że wpłynął wniosek tylko od jednego podmiotu, który zgłosił chęć udziału w elektronicznej licytacji, powiat procedurę unieważnił. – Zasada przy e-zamówieniach jest taka, że muszą zgłosić w niej swój udział przynajmniej dwa podmioty. Wniosek wpłynął tylko od PGE, więc obecny zarząd, po objęciu funkcji, procedurę unieważnił – informuje Szczepan Niebrzegowski, starosta radzyński.

Drugi przetarg rozpisano już w formule tradycyjnej. Zgłosiło się trzech dostawców, oferując usługę od 390 tys. 915 zł do 454 tys. 729 zł. Powiat na przedsięwzięcie początkowo przeznaczył natomiast 297 tys. 500 zł. Przetarg jednak rozstrzygnięto, Wybrana została firma Elektra z kwotą 390 tys. 915 zł.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 3

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe