Biała Podlaska: Nie daj Boże jakieś nieszczęście!

  • 17.01.2019, 13:05
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Nie daj Boże jakieś nieszczęście!
Sprawa ulicy Podmiejskiej co kilka tygodni wraca jak bumerang. Pod koniec minionego roku w krótkim czasie dwukrotnie zmieniono tam organizację ruchu. Dwa razy na skutek próśb mieszkańców. Problem w tym, że ulica wciąż jest niebezpieczna. - Boję się tamtędy przechodzić, z obawy, że kierowca mnie nie zauważy i potrąci - mówi Czytelniczka.

Kiedy wydawało się, że temat ulicy ucichł po pierwszej sesji nowej rady miasta, kiedy jeszcze podnoszono ten temat, ale bezskutecznie - zaczęli zwracać się do nas Czytelnicy skarżąc się, że Podmiejska jest za wąska, ledwie mieszczą się tam dwa mijające się samochody. Piesi też nie mają lekko. – Wydawałoby się, że jest tam pobocze, ale wystarczy, że spadnie trochę deszczu czy śniegu i robi się tam błoto – mówi pani Anna. – Trzeba, więc iść ulicą. A kiedy jedzie samochód to schodzę jak najdalej na bok, z obawy, że kierowca mnie nie zauważy i dojdzie do wypadku.

Kierowców też denerwuje stan Podmiejskiej. – Tam jest po prostu niebezpiecznie. Super, że ulica jest dwukierunkowa, ale nawet kiedy jedzie się wolno, to żeby wyminąć się z drugim autem trzeba zjechać trochę na pobocze, które jest pełne kolein i wyboi. Poza tym widoczność jest słaba, nie widać w ogóle pieszych – skarży się pani Marzena. – Ostatnio nawet zatrzymałam się przy ludziach, którzy szli poboczem i prosiłam ich, żeby na siebie uważali, bo ich w ogóle nie widać.

– Po konsultacji z wydziałem inwestycji przebudowę ulicy Podmiejskiej wpisano do planu budżetu na 2019 r. W tym roku planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej i  rozpoczęcie robót budowlanych na jesieni. Dotychczas w miarę potrzeb i możliwości finansowych, stan techniczny ulicy jest na bieżąco utrzymywany. Uzupełniane są ubytki w jezdni oraz w poboczach – informuje Paweł Bruszewski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 3

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bialczanin
Bialczanin 21.01.2019, 19:53
2 kierunki to za dużo bo za wąsko , 1 kierunek się nie sprawdził bo kupa idiotów jechała pod prąd . Należałoby przypomnieć dlaczego od dawna remont nie był możliwy - paru cwaniaków z tej ulicy chciało zarobić na pasku podwórka pod poszerzenie jak na polu pod autostradę . Obecnie jej przebudowa nie ma sensu . Trzeba jak najszybciej zbudować równoległą Armii Krajowej od Janowskiej do Francuskiej . Tam gęstość zaludnienia rośnie i będzie rosnąć najszybciej w białej . To ze względu na powstające tam osiedla Podmiejska jest tak uczęszczana , ponad 90% jej ruchu to tranzyt mdz Janowską a Żeromskiego i dalej . Więc po co robić coś co już teraz będzie nie wystarczające .
Tomasz
Tomasz 26.01.2019, 13:51
Szanowny Panie Bialczaninie! Pasek na poszerzenie drogi już miasto wykuapiło bardzo dawno. Od nas jest to juz 10 lat, Wiec jak czytam takie bzdury to nie dobrze mi się robi.
Bakston
Bakston 18.01.2019, 17:53
Mieszkam tutaj, i uwazam że jak by była jednokierunkowa było by świetnie tak jak to bylo nie dawno. Przynajmniej nie trzeba sie mijać po wybojach.
KIERO
KIERO 17.01.2019, 14:19
Raz w tygodniu muszę zawieść dziecko na zajęcia do szkoły i jestem strasznie oburzony za każdym razem kiedy muszę jechać tą "ulicą".
czyt
czyt 20.01.2019, 18:03
Zawieźć - a co z pańską szkołą? : )

Pozostałe