Radzyń Podlaski: Pracownicy szpitala żądają wyższych płac

  • 18.01.2019, 08:34
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Pracownicy szpitala żądają wyższych płac
Chcą 950 zł brutto podwyżki do wynagrodzeń zasadniczych, zmiany organizacji pracy i zmian zasad wynagradzania. Diagnostycy medyczni zabrali głos w sprawie swoich warunków zatrudnienia i weszli w spór zbiorowy z dyrekcją szpitala w Radzyniu Podlaskim. Sprawę pilotuje radny powiatowy, który do odpowiedzi wywołał starostwo.

12 listopada ubiegłego roku Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii poinformował ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, o wejściu w spór zbiorowy z pracodawcami. Ten mocny akcent wpisał się w żądania pracowników tej grupy zawodowej szpitala w Radzyniu Podlaskim. Radzyńscy diagności z końcem listopada weszli w spór zbiorowy z dyrekcją placówki. Do pracodawcy z żądaniami wystąpili już w lipcu poprzedniego roku żądając: podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego techników diagnostyki medycznej 950 złotych brutto.m.in., dokonania zmiany w organizacji procesów pracy gwarantującej zatrudnienie w porze nocnej jednego technika na jeden aparat diagnostyki medycznej oraz zmian w wynagradzaniu pracujących diagnostów na SOR, w godzinach nocnych i świątecznych.

Ponieważ postulaty diagnostów spełnione przez dyrekcję szpitala nie zostały. W listopadzie podpisano protokół rozbieżności i spór zbiorowy stał się faktem.

- Przedłużanie się istniejącej sytuacji może zagrozić funkcjonowaniu szpitala w Radzyniu Podlaskim. Pracownia rtg stanowi bowiem kluczowy element w diagnostyce medycznej – interweniuje u starosty Jakub Jakubowski, radny powiatu. - Przypomnę, że ciężkie warunki pracy techników diagnostyki medycznej zatrudnionych w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim były przedmiotem rozmów na linii pracownicy-dyrektor już wielokrotnie. Występując w imieniu tej grupy pracowniczej apeluję do starosty o bliższe przyjrzenie się sytuacji techników diagnostyki medycznej, zatrudnionych w radzyńskim szpitalu.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 3

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe