Biała Podlaska: Zdolny bialczanin podbija świat grafiki

  • 18.01.2019, 10:21 (aktualizacja 18.01.2019, 10:24)
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Zdolny bialczanin podbija świat grafiki
Piotr Kujko jest wziętym grafikiem 3D. Pracując w firmie Orka, wykonywał zlecenia m.in. dla Polsatu czy Samsunga. Obecnie zajmuje się projektowaniem gry komputerowej Devil`s Hunt, której trailer można znaleźć w internecie. Jest również wykładowcą na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, prowadzi także zajęcia w "Animatricks", która jest oddzielną jednostką PJATK.

Bialczanin ukończył II LO im. Emilii Plater siedem lat temu, uczył się w klasie humanistycznej. Choć dostał się do I LO im. Kraszewskiego, godzinę przed zakończeniem rekrutacji podjął decyzję, iż będzie się kształcił w Platerce. Od najmłodszych lat interesował się historią. W gimnazjum miał z tego przedmiotu ocenę celującą. Szczególnie bliski był mu temat powstania warszawskiego, stąd, widział siebie jako historyka. W pierwszej klasie nauczyciel wysłał go na olimpiadę. Wygrał ją, co jak przyznaje, było dla niego zaskoczeniem. Wiązało się to też z otrzymaniem indeksu na studia. – Było to dla mnie trudne, bo nie wiedziałem czy odpuścić już sobie naukę w liceum, czy jednak dalej się starać o dobre stopnie - mówi Piotr Kujko. Ale gdy w drugiej klasie sprawdziany z jego ulubionego przedmiotu przestały mu iść tak świetnie jak wcześniej, doszedł do wniosku, że jego przyszłością nie będzie historia. 

Wtedy, w jego życiu pojawiła się pani Ewa, która prowadziła wiedzę o kulturze. Organizowała wyjazdy do galerii sztuki, teatru czy opery. - Zacząłem chodzić na zajęcia dodatkowe, z poznanymi tam osobami tworzyliśmy też performance. Był to dla mnie punkt zwrotny, rozpocząłem inaczej myśleć o swojej przyszłości – wyjaśnia Piotr. W ten sposób odkrył w sobie artystyczną duszę, co postanowił wyrazić za pomocą zdjęć. Z tego powodu zdawał na fotografię na Uniwersytecie Warszawskim. Na studia dostało się wiele osób, jednak utrzymać się na nich było niezwykle trudno. Na drugim roku rozpoczęły się zajęcia z obrabiania zdjęć w programach graficznych. Wpadł na pomysł, iż będzie tworzył fotografie do reklam i później je ulepszał w Photoshopie. Niestety, kalkulując koszty zakupu sprzętu i wynajęcia studia, doszedł do wniosku, iż ma za mało pieniędzy, by stać się rozpoznawalnym w branży profesjonalistą. Wówczas w jego głowie pojawił się pomysł, żeby nauczyć się grafiki trójwymiarowej, co mogłoby zastąpić fotografię i ograniczyć koszty. - Nie wiedziałem wtedy czym tak naprawdę jest grafika 3D, zacząłem przekopywać internet i wtedy znalazłem prace innych grafików, wyspecjalizowanych w tworzeniu postaci, co mi się bardzo spodobało, ale wciąż trzymałem się pomysłu grafiki 3D produktowej (stockowej) – tłumaczy Piotr.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 3

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe