Powiat bialski: Koniec terroru na tym podwórku!

  • 22.01.2019, 09:31
  • Marcin Kozarski
Powiat bialski: Koniec terroru na tym podwórku!
Trwające od trzech lat waśnie nakręcają spiralę niechęci między mieszkańcami jednej z kamienic w Janowie Podlaskim. Dotychczas niesnaskom towarzyszyły inwektywy, kłótnie i agresja. W październiku doszło jednak do podpalenia auta jednego z nich, czym zajęła się prokuratura. Wszystko dzieje się w budynku, w którym przewodniczącym wspólnoty mieszkańców jest policjant. Skonfliktowanym stronom nikt jak dotąd nie jest w stanie pomóc, a ludzie obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

W 2015 roku mieszkaniec kamienicy i pracownik pobliskiej stadniny Krzysztof Iwaniuk przeżył szok. - Bawiłem się z córką na podwórku. Patrzę, a tu Michał B. goni swego ojca z siekierą. Uciekliśmy do domu. Gdy zamknął chłopaka w komórce, ten wyrąbał w niej drzwi – opowiada. Ojciec 24-letniego Michała – Wojciech B. to emerytowany policjant. Chcieliśmy porozmawiać z nim, ale nikt nie otworzył nam drzwi do mieszkania. Po incydencie uwagę zwrócił mu szef wspólnoty. Ale nic nie wskórał, gdyż po jakimś czasie znów wybuchła awantura. - O trzeciej w nocy zbudził mnie hałas. Michał rąbał siekierą swojego volkswagena. Na posesję przyjechał radiowóz. Później zaczęły się nieznośne balangi – wspomina Iwaniuk. W maju 2016 roku odbyło się spotkanie mieszkańców, w którym uczestniczyła matka Michała. - Poruszono naganne zachowanie jej syna na terenie wspólnoty, jednak nie wpłynęło to na poprawę stosunków sąsiedzkich – przypomina Krzysztof Weremczuk. – Przed zebraniem ludzie mówili, że czas najwyższy sprawę załatwić, ale później nikt się nie odezwał. Mnie matka Michała nazwała zerem. Usłyszałem też, że jestem bałwanem, bo inni również imprezują – wyjawia Iwaniuk.

– Konflikt zaczął się, gdy rodzina Iwaniuków wprowadziła się do kamienicy. Żonie Iwaniuka. przeszkadzało palenisko które zrobił mój ojciec do grillowania. Zlikwidowaliśmy je, ponieważ nie chcieliśmy się z nimi kłócić. Później zadecydowaliśmy że usuniemy altankę drewnianą, którą zrobił mój dziadek. Wtedy przyszedł Iwaniuk. Pytał, co ja wyprawiam. Powiedział, że jeszcze go popamiętam. Uznałem to za groźbę, słyszała to moja mama i brat – wyjaśnia. Jak podkreśla, od tamtej pory sąsiad dzwonił i zgłaszał różne sprawy na policję. Miał choćby oskarżyć jego ojca o wykorzystywanie stanowiska służbowego.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 4

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SergiejPutin
SergiejPutin 19.11.2019, 19:03
Cała rodzina powinna już dawno spoglądać na świat przez zarośnięte mchem i rdzą kraty! Skandal!

Pozostałe