Biała Podlaska: Solidarni z Owsiakiem

  • 22.01.2019, 09:45
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Solidarni z Owsiakiem
Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, cały kraj zawrzał. Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa Fundacji WOŚP. W internecie powstało mnóstwo nowych wydarzeń nawołujących go do powrotu, a w niedzielę, 20 stycznia, wiele miast urządziło wydarzenie "Światełko dla Owsiaka", w tym również Biała Podlaska.

Około tysiąca mieszkańców zgłosiło się do wydarzenia zorganizowanego przez Pawła Grzegorza Iwaniuka. Na placu Wolności, gdzie faktycznie pojawiły się tłumy, nie zabrakło też policji i straży miejskiej. Wydarzenie odbyło się, pomimo tego, że dzień wcześniej Jurek Owsiak zdecydował, że jednak zostanie na swojej funkcji.

– "Światełko dla Owsiaka" to spontaniczna akcja zainspirowana przez krążące od 14 stycznia w Polsce sms-y, które nawoływały do wychodzenia na ulice w całym kraju. Dlatego też postanowiłem stworzyć wydarzenie na Facebooku, które pozwoli mieszkańcom Białej i okolic spotkać się i wyrazić poparcie dla Jurka Owsiaka i poprosić go za pośrednictwem symbolicznego światełka do nieba, o zmianę jego decyzji rezygnacji z funkcji dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Paweł Grzegorz Iwaniuk. – Jak wiemy, Jurek zmienił swoją decyzję jeszcze przed naszym światełkiem. Postanowiliśmy jednak spotkać się na głównym placu miasta i zademonstrować jedność mieszkańców Białej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 4

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe