Biała Podlaska: Mimo niepełnosprawności chce być osobą samodzielną

  • 25.01.2019, 10:32
  • jm
Biała Podlaska: Mimo niepełnosprawności chce być osobą samodzielną
Jacek Skolimowski, który przez wiele lat był czynny zawodowo, doznał udaru rdzenia kręgowego, który spowodował niedowład kończyn dolnych. Bialczanin cały czas potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację. Mona mu pomóc przekazując na niego swój 1 proc. podatku.

– Cztery lata temu doznałem udaru rdzenia kręgowego, co spowodowało trwały niedowład kończyn dolnych. Przeszedłem operację kręgosłupa, a ponadto, przed trzema laty, operację nowotworu jelita grubego. Posiadam status osoby niepełnosprawnej w stopniu znacznym – informuje Jacek Skolimowski. – Poruszam się z trudem, wyłącznie na wózku inwalidzkim. Bardzo chciałbym wrócić do normalnego życia i samodzielnej egzystencji. 

Bialczanin potrzebuje specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji, m.in. pionizatora, który ułatwi mu funkcjonowanie, czy specjalnego wózka, jednak takie sprzęty to wydatek kilku tysięcy złotych. - Potrzebuję środków na leczenie, specjalistyczną rehabilitację i dopłaty na zakup skomplikowanego sprzętu. W związku z trudną sytuacją zdrowotną jestem podopiecznym Fundacji "Avalon", która jest organizacją pożytku publicznego i zajmuje się gromadzeniem środków pieniężnych, z których udziela wszechstronnej pomocy i wsparcia swoim podopiecznym - informuje Jacek Skolimowski. - Nie wiem czy będę chodził, myślę, że nie ale widzę duży postęp. Liczy się każda złotówka pomocy, dobrze że są te środki z 1%. Z mojej renty nie byłbym w stanie sam finansować leczenia.

Panu Jackowi można pomóc za pośrednictwem Fundacji "Avalon" na dwa sposoby.

1. Można przekazać 1 proc. podatku.

KRS: 0000270809

Cel szczegółowy: Skolimowski7380

2. Można przekazać dowolną kwotę jako darowiznę.

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Przelew na numer: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001. Tytuł przelewu: Skolimowski 7380. 

Justyna Madan

jm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe