Gmina Biała Podlaska: Wciąż czekają na remont drogi

  • 25.01.2019, 11:11
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Wciąż czekają na remont drogi
Powraca temat drogi gminnej łączącej Sitnik i Rakowiska. Mieszkańcy nie doczekali się jej utwardzenia, a w najbliższym czasie urząd nie przewiduje inwestycji w tym zakresie. Władze zaznaczają jednak, że droga jest utrzymywana tak, by można było bez problemu z niej korzystać.

Mieszkańcy od lat interweniują w sprawie drogi. Ostatnie warunki atmosferyczne bardzo pogorszyły jej stan. Tymczasem urzędnicy deklarują jej naprawę dopiero wówczas, gdy pogoda będzie sprzyjać. – Co z tego, skoro teraz nie da się nią przejechać, a nasze dzieci docierają pieszo na przystanek autobusu szkolnego? Chcemy trwałego rozwiązania, a nie doraźnych poprawek, które w zasadzie nic nie wnoszą i są krótkotrwałe – podkreśla jedna z mieszkanek wsi.

Ludzie przypominają, że już jesienią 2017 roku wystosowali do urzędu petycję, którą podpisało 143 mieszkańców Sitnika. Niestety, wciąż nie doczekali się pisemnej odpowiedzi. Niepokoją się również tym, co będzie po wiosennych roztopach. – Mało która droga gruntowa jest utrzymywana w takim stanie. Jest stale naprawiana. Jeśli chodzi o jej trwały remont, na razie nie jest to przewidziane w planie inwestycyjnym. Nie wiem, jak będzie wyglądała sytuacja w przyszłości, bo planowanie inwestycji nie należy do moich kompetencji – wyjaśnia zastępca wójta Adam Olesiejuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 4

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 29.01.2019, 09:42
A droga do osiedle Relax w Rak/ w Ciciborze Dużym, jest!

Pozostałe