Gmina Jabłoń: U siebie są już najlepsi

  • 26.01.2019, 08:16
  • TWA
Gmina Jabłoń: U siebie są już najlepsi
Czterej uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego powalczą w etapie wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Jeśli spiszą się znakomicie, to awansują do finału ogólnopolskiego.

 

W etapie szkolnym olimpiady udział wzięło trzynastu uczniów. Nie mieli łatwej przeprawy. Najpierw musieli odpowiedzieć prawidłowo na pytania pisemne. Później wykazać się w części praktycznej. Zadania dotyczyły tzw. czterech bloków tematycznych: produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa oraz przedmiotów ekonomicznych. Eliminacje szkolne wygrał Jakub Deneka z klasy II MTP. Drugie miejsce zajął Michał Dmitruczyk z tej samej klasy. Na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Jędrzejewski z klasy IV FT. Czwarty był Kamil Mostowiec również z IV FT. Cała czwórka uzyskała awans do etapu wojewódzkiego olimpiady, który odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

- Olimpiada ma na celu upowszechnianie wiedzy rolniczej, doskonalenie się młodych rolników, promocję zawodu oraz osiągnięć w rolnictwie, a przy tym integrację producentów rolnych, pogłębianie wiedzy i umiejętności w tym zakresie, przyczyniających się do stałego unowocześniania polskiego rolnictwa. Zmagania rozwijają również ideę współzawodnictwa i konkurencji. Ponadto należy przyznać, że uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu rolnictwa, które dla większości z nich jest pasją, z którą wiążą swoją przyszłość – mówi dyrektor ZSCKR, Agnieszka Piekarska.

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe