Gmina Milanów: Donosem w dyrektora

  • 27.01.2019, 08:27
  • TWA
Gmina Milanów: Donosem w dyrektora
Skarga na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej w Milanowie trafiła do naszej redakcji. Okazuje się, że pismo tej samej treści zostało wysłane również do wójta gminy a nawet do kuratorium oświaty. Dyrektor placówki Michał Smoleń twierdzi, że jest to stek kłamstw i pomówień przeciwko niemu, jednak komisja oświaty oraz skarg wniosków i petycji przeprowadzą w tej sprawie kontrolę.

Pismo zawiera aż trzy strony informacji o tym, co rzekomo ma się dziać w placówce od wielu lat. Autor przedstawia w liście wiele zarzutów przeciwko dyrektorowi Smoleniowi. Niektóre z nich są tak poważne, że nie zdecydowaliśmy się na ich cytowanie w artykule. Są też takie, które dotyczą m.in. niewłaściwego traktowania nauczycieli przez dyrektora.

Zapytaliśmy Michała Smolenia o wyjaśnienia. - Przedstawione w tym liście informacje są nieprawdziwe. To kłamstwo na kłamstwie. Ktoś, kto to napisał musi nie być zbyt dobrze zorientowany w tym, co się dzieje w szkole, bo nawet źle napisał nazwę naszej jednostki. Poza tym warto by było odpowiedzieć na pytanie, czy dzisiaj jakiś nauczyciel dałby się źle traktować? Od razu skończyłoby się to sprawą w sądzie. Według mnie jest to czysta prowokacja – tłumaczy Smoleń.

Pismo dotarło również do wójta Pawła Krępskiego oraz Lubelskiego Kuratorium Oświaty, którego przedstawicielka odwiedziła szkołę. - Wyjaśniłem wszystko pani wizytator. Uznaliśmy, że skoro jest to anonim, to nie będziemy się nim zajmować – dodaje.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 4

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
??
?? 31.01.2019, 18:26
a od kiedy ,to anonim w tym kraju jest olewany? zwłaszcza ,że podobno padaja tu poważne zarzuty? ciekawość

Pozostałe