Tradycyjne kolędowanie w Czosnówce [GALERIA]

  • 29.01.2019, 10:28
  • Paulina Chodyka
Tradycyjne kolędowanie w Czosnówce [GALERIA]
Zespoły śpiewacze z powiatu bialskiego zaprezentowały się już po raz czwarty na przeglądzie kolędniczym w Czosnówce, a mieszkańcy chętnie słuchali bożonarodzeniowych pieśni w wykonaniu zdolnych śpiewaków.

W niedzielę, 27 stycznia, w kaplicy w Czosnówce odbył się tradycyjny Przegląd Kolędniczy ph. "Na chwałę Jezusowi". Na scenie zaprezentowało się 12 zespołów z terenu powiatu bialskiego: Zespół "Kalina" z Perkowic, "Zielona Kalina" z Dubowa, "Studzianczanie" ze Studzianki, "Macierz" z Ortela Królewskiego, "Pohulanka" z Kopytnika, "Tęcza" z Dąbrowicy Dużej, Stowarzyszenie "Czeladeńka" z Lubenki, "Lewkowianie" z Dokudowa, "Luteńka" z Koszoł, Grzegorz Przybysz, Oliwia Spychel wraz ze Zdzisławem Marczukiem oraz oczywiście organizatorzy koncertu zespół "Kaczeńce" z Czosnówki. Grupa funkcjonuje od sześciu lat, bierze udział w koncertach oraz sama organizuje przeglądy pieśni ludowej czy kresowej. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Ewa Zagajska, Wiesława Matejek, Teresa Maksymiuk, Renata Zbańska, Monika Maksymiuk, Agnieszka Szymańska oraz Arkadiusz Maksymiuk.

- Trudno powiedzieć, że jesteśmy artystami. Zależy nam po prostu na tym, by pielęgnować polską tradycję i kulturę ludową. To, co kiedyś stworzyli nasi ojcowie, próbujemy przekazać, by następne pokolenia mogły z tego dziedzictwa skorzystać. Jesteśmy ogniwem w łańcuchu pokoleń, które chce przekazywać ważne dla nas wartości dalej – mówił Arkadiusz Maksymiuk, radny powiatowy i członek zespołu "Kaczeńce".

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 5

Paulina Chodyka

Zdjęcia (43)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe