Biała Podlaska: Koniec drenowania spółek. A co z dywidendami?

  • 30.01.2019, 10:13
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Koniec drenowania spółek. A co z dywidendami?
Wymiana prezesów i rad nadzorczych w spółkach miejskich ma zakończyć m.in. ich finansowe drenowanie przez podmioty spoza miasta – zapewnia prezydent Białej podlaskiej. Jednak pytany o dywidendy, które miasto pobierało od jednostek podległych, jednoznacznej odpowiedzi nie daje.

We wszystkich miejskich spółkach wymieniono rady nadzorcze. Ponadto w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwie Bialskich Wodociągów i Kanalizacji Wod – Kan nastąpiły zmiany na fotelach prezesów. W Wod – Kan-ie prezesa Mirosława Kapłana zastąpił Janusz Bystrzyński. W PEC z funkcją prezesa pożegnał się Aleksander Kompa. Nowym szefem przedsiębiorstwa został Franciszek Afaltowski. Obaj nowi prezesi to wieloletni pracownicy spółek.

- Powołuję na istotne stanowiska osoby z Białej Podlaskiej, które chcą pracować dla miasta. W radach nadzorczych są teraz osoby, które nie będą przyjeżdżać do miasta na posiedzenia i wystawiać spółkom rachunki za noclegi w najlepszych bialskich hotelach – mówi Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej. – Wiem, że pracownicy spółek są ze zmian zadowoleni. Ufam, że nowi prezesi będą realizowali potrzeby miasta, współpracowali z mieszkańcami i że nie będzie już transferów naszych środków w sposób niezrozumiały do podmiotów zewnętrznych.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 5

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe