Gmina Kodeń: Prawie dwa miliony na modernizację targowiska

  • 30.01.2019, 10:33
  • Anna Chodyka
Gmina Kodeń: Prawie dwa miliony na modernizację targowiska
Jeszcze w tym roku w centrum miejscowości stanie duża hala targowa. Wkomponowana w nią zostanie również scena, na której organizowane będą imprezy masowe.

Inwestycja obejmie obszar o powierzchni pół hektara. Teren zostanie wyłożony kostką, oświetlony i ogrodzony, pod dach hali będą mogły wjeżdżać samochody dostawcze. Powstanie też budynek socjalny, w którym znajdą się toalety oraz kuchnia dla sprzedawców, gdzie będą się mogli ogrzać i zaparzyć herbatę. Zadaszona scena będzie służyć do organizacji koncertów, festiwali i innych imprez masowych. 

W związku z projektem gmina ma nadzieję na promocję regionalnych przysmaków. - Chcemy ściągnąć sprzedawców handlujących produktami regionalnymi, tradycyjnymi i ekologicznymi. W związku z tym około 25 procent powierzchni będzie zarezerwowana właśnie dla nich. Nie będą też musieli ponosić żadnych kosztów wynajmu miejsc przez pięć lat od momentu otwarcia targowiska – mówi wójt Jerzy Troć. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 5

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe