Międzyrzec Podlaski: Pierwsza sesja młodych samorządowców

  • 30.01.2019, 11:40
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Pierwsza sesja młodych samorządowców
Współpraca z lokalnymi władzami, obrona praw i godności dziecka i ucznia oraz szeroko pojęta działalność na rzecz międzyrzeckiej młodzieży to tylko niektóre z zadań, jakie czekają na nowo powołanych młodych radnych. Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta na lata 2019-2020.

To już VI kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Międzyrzecu, której celem jest przede wszystkim reprezentowanie młodzieży miejskich szkół na forum publicznym wobec władz oświatowych, samorządowych i państwowych. W skład jedenastoosobowego gremium weszli: Klaudiusz Borowiec, Aleksandra Grochowska, Aneta Hukaluk, Kamil Klaczyński, Karol Kolanek, Klaudiusz Mironiuk, Marek Pepa, Kacper Protaś, Piotr Szabaciuk, Wojciech Szpura i Wiktoria Zacharjasz.

Na przewodniczącego młodzieżowej rady wybrano Klaudiusza Mironiuka. Do głównych zadań młodych samorządowców należą m.in. współpraca z władzami lokalnymi, zgłaszanie wniosków i opinii dotyczących spraw młodzieży, aktywizacja samorządów uczniowskich w szkołach, uczestniczenie w rozwiązywaniu problemów dzieci i młodzieży oraz edukacja swoich rówieśników w zakresie prawa, polityki i przedsiębiorczości.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 5

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe