Międzyrzec Podlaski: Zaprezentowali swoje obrazy

  • 31.01.2019, 11:48
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Zaprezentowali swoje obrazy
Lokalni miłośnicy sztuki spotkali się na wernisażu wystawy malarskiej. Obrazy przedstawiające sielskie otoczenie folwarku położonego niedaleko miasta wzbudziły podziw mieszkańców.

Swoje prace zaprezentowali uczestnicy VIII Środowiskowego Pleneru Malarskiego, zorganizowanego przez Międzyrzecki Klub Miłośników Sztuki w "Tęczowym Folwarku" w Krzymoszycach: Ewa Gaszewska, Elżbieta Kamasa, Maria Kuczborska, Eleonora Kuźmiak, Halina Paprota, Jagoda Patkowska, Beata Plińska, Anna Wawryniuk oraz organizator pleneru Andrzej Szczerbicki. - W każdy poniedziałek spotykamy się, by wspólnie malować. Co roku również wyjeżdżamy na plener, aby popracować na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Ze względu na obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza wystawa odbywa się nieco później niż zwykle. W tym roku planujemy oczywiście kolejny plener – tłumaczył wieloletni kierownik galerii.

Artysta organizuje również co roku plenery dla twórców z całej Polski, a ich prace również prezentowane są na wystawie. W spotkaniu uczestniczył również niedawno mianowany zastępca burmistrza, Paweł Łysańczuk, który złożył wszystkim życzenia noworoczne. Głos zabrała również jedna z malarek, Jagoda Patkowska. – Tworzenie obrazu to naprawdę ciężka praca i mam nadzieję, że nasze obrazy są coraz lepsze. Chciałabym życzyć sobie i wszystkim, żebyśmy się mogli zawsze spotykać w tak miłych okolicznościach, w naszym mieście i w kraju oraz żeby wydarzenia kulturalne były silniejsze niż tendencje destrukcyjne – mówiła. Podczas wernisażu można było kupić specjalnie wydany kalendarz, zawierający reprodukcje obrazów. Poplenerowa wystawa to inicjatywa Galerii ES i międzyrzeckiego ośrodka kultury. Obrazy będzie można obejrzeć do 22 lutego.

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe