Region: Na plaży nie wypijemy już piwa

  • 1.02.2019, 12:06
  • Tomasz Wachulski
Region: Na plaży nie wypijemy już piwa
Kluczowymi elementami nowej strategii dla Okuninki ma być rozwiązanie problemu gospodarki śmieciowej i całkowity zakaz spożywania alkoholu na plaży. Wokół Jeziora Białego ograniczona zostanie również rozbudowa letniskowa,

W najbliższych dniach zostanie powołany specjalny zespół, którego zadaniem będzie opracowanie strategi. W jego składzie znajdą się przedstawiciele starostwa oraz urzędu gminy Włodawa, zajmujący się sprawami m.in. ochrony środowiska, budownictwa i urbanistyki. W jakim celu zespół zostanie powołany? - Od pewnego czasu w Okunince każdy buduje co chce, jak chce i gdzie chce. Przez to pogarsza się bezpieczeństwo, a także warunki sanitarne oraz walory wypoczynkowe. Musimy to powstrzymać i spojrzeć na Okuninkę z perspektywy przyszłości oraz poszukać modelowych rozwiązań, aby za 20 lat ta miejscowość była nadal atrakcyjna turystycznie – tłumaczy starosta Andrzej Romańczuk.

Ponadto wprowadzone mają być przepisy, które uniemożliwią spożywanie piwa oraz innych trunków alkoholowych na plaży. Obecnie picie piwa jest zabronione tylko na pomoście, choć i tu z respektowaniem tego zakazu różnie bywa. Na wielu plażach w Polsce już od kilku lat obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Takie rozwiązanie będzie też w Okunince. - Jako władze starostwa i współgospodarze tego terenu z gminą Włodawa, czujemy się odpowiedzialni za to miejsce i musimy podjąć wszelkie działania, aby za kilkanaście lat turyści nadal chętnie do nas przyjeżdżali – wyjaśnia Romańczuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 5

Tomasz Wachulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ToJa1
ToJa1 3.02.2019, 12:23
***olololo tylko hajs z mandatów ma się zgadzać 😅
Shaker shaker
Shaker shaker 1.02.2019, 19:10
***

Pozostałe