Radzyń Podlaski: Miasto rozdaje kompostowniki

  • 03.02.2019, 08:15
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Miasto rozdaje kompostowniki
Akcja przeprowadzana jest w ramach "Programu propagowania kompostowania na terenie miasta Radzyń Podlaski".

– Program polega na bezpłatnym użyczeniu kompostowników mieszkańcom Radzynia właścicielom nieruchomości jednorodzinnych, którzy złożyli deklarację za "śmieci", segregują odpady i płacą terminowo. Oni mogą złożyć wniosek - tłumaczy mieszkańcom Radzynia Piotr Tarnowski z wydziału zarządzania mieniem komunalnym w radzyńskim magistracie.

Każdy, kogo skusi propozycja otrzyma termokompostownik o pojemności 400 lub 700 l. Główne cele projektu to oprócz edukacji mieszkańców Radzynia w zakresie prawidłowego kompostowania odpadów biodegradowalnych, również - ważne dla miasta, zmniejszenie kosztów za zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych. Wniosek do pobrania widnieje na internetowych stronach UM. Można się również po niego zgłosić osobiście do magistratu (pok. 103).
 

(joan)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe