Biała Podlaska: Podpisali umowę na dopłaty

  • 04.02.2019, 09:24 (aktualizacja 04.02.2019, 10:40)
  • (joan)
Biała Podlaska: Podpisali umowę na dopłaty
Ostatniego dnia stycznia władze miasta podpisały z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego umowę dotyczącą stosowanie dopłat do czynszu najmu mieszkań w ramach programu "Mieszkanie na Start".

Biała Podlaska jest pierwszym samorządem w kraju, który taką umowę podpisał. "Obecnie program obejmuje w Białej Podlaskiej mieszkania przy ul. Jana III Sobieskiego 2, 4, 6. Wysokość dopłaty to od 100 do 300 zł w zależności od liczby mieszkańców i metrażu. Kryterium jest dochód określony w Ustawie o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania – informuje miasto na swojej stronie internetowej.

Od 4 lutego zainteresowani mieszkańcy mogą pobierać stosowne wnioski w siedzibie UM w pokoju 230 (II p.). Na podstawie wypełnionych i złożonych wniosków wydawane będą stosowne decyzje. Dopłaty mają ruszyć od 1 kwietnia.

 

(joan)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niee
Niee 04.02.2019, 18:39
Terespolanin- starałeś się o mieszkanie i nie dostałeś że taka negatywna opinia? "Patole" raczej nie spełniają takich warunków finansowanych.

Pozostałe