Parczew: Pat w powiatowej radzie

  • 04.02.2019, 12:10
  • TWA
Parczew: Pat w powiatowej radzie
Trzeci raz nie udało się powołać drugiego wiceprzewodniczącego rady powiatu. Nie skompletowano również komisji rewizyjnej oraz skarg, wniosków i petycji.

Zgodnie ze statutem powiatu parczewskiego przewodniczący rady ma dwóch zastępców. Stanowisko szefa rady oraz pierwszego zastępcy obsadzili już koalicjanci, czyli PSL i KWW Forum Samorządowe Powiatu Parczewskiego. Drugi stołek proponowali swoim przeciwnikom politycznym, ale ci wcześniej już dwukrotnie odmawiali. Podczas ubiegłotygodniowej sesji także nie zgłosili żadnego kandydata spośród siebie.

- Najwyższy czas, abyśmy przerwali tę zabawę i dyskusję. Doskonale wiecie, że nasz komitet nie może nikogo wystawić, ale ja jestem skłonny zrezygnować z komisji oświaty na rzecz koleżanki Jaśkiewicz, która jest pedagogiem i się spełni w tym zespole. Zaś na rzecz, na przykład kolegi Wiesława Byry zrezygnuję z komisji budżetu. Nie muszę tam być, natomiast was zachęcam do włączenia się do komisji rewizyjnej oraz skarg, wniosków i petycji. Jeśli jesteście w tej radzie po to, aby tę władzę kontrolować i patrzeć jej na ręce, to tym bardziej powinniście przyłączyć się do tych zespołów – przekonywał Wiesław Czarnacki.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 5 lutego

 

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe