Biała Podlaska: Rady społeczne nie dokończyły kadencji

  • 06.02.2019, 09:57
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Rady społeczne nie dokończyły kadencji
Sejmik Wojewódzki u ubiegłym tygodniu wskazał nowych przedstawicieli do rad społecznych bialskiego szpitala i stacji pogotowia w Białej Podlaskiej. - Apelowałem, żeby nie robić egzekucji. Można było rozstać się z dotychczasowymi członkami w sposób bardziej kulturalny – mówi Przemysław Litwiniuk, radny Sejmiku i jego przewodniczący w poprzedniej kadencji.

Do rad społecznych placówek leczniczych będących w zarządzie marszałka przedstawicieli wskazuje Sejmik a przewodniczącego wyznacza marszałek województwa. Swojego przedstawiciela w radzie ma również wojewoda. Tydzień temu uchwałami Sejmik odwołał swoich dotychczasowych reprezentantów w radach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej i Stacji Pogotowia Ratunkowego. Jednocześnie powołał nowych nominatów.

W dotychczasowej radzie społecznej szpitala, której kadencja miała trwać do listopada tego roku zasiadali: Dariusz Litwiniuk (obecny kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej i radny miejski), Stanisław Romanowski (obecnie naczelnik wydziału edukacji w bialskim magistracie, w radzie reprezentował PO), Mariusz Filipiuk – starosta bialski, i Maciej Płaszewski. Marszałka reprezentował przewodniczący rady społecznej – Przemysław Litwiniuk (obecnie radny Sejmiku z PSL), a wojewodę lubelskiego Tadeusz Sławecki, powołany do rady jeszcze przez poprzednika obecnego wojewody.

Zasadności w trybie odwołania członków rad nie widzi również Riad Haidar, radny Sejmiku i ordynator neonatologii w bialskim szpitalu. – Rady pracowały zawsze niezależnie od składu Sejmiku. Czy to jakaś nowa tradycja? Nie mamy zaufania do tych rad? – dopytywał władze Sejmiku podczas obrad i deklarował. - Nie mogę głosować za odwołaniem ciała, które dobrze funkcjonuje.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe