Łomazy: Pamiętają o unitach

  • 06.02.2019, 12:38
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Pamiętają o unitach
Uczniowie Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach uczcili przypadającą 24 stycznia rocznicę męczeńskiej śmierci 13 mieszkańców Pratulina. Z tej okazji zorganizowali uroczystość, podczas której m.in. pokazano film poświęcony unitom oraz przeprowadzono konkurs wiedzy o patronach.

W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 28 stycznia, oprócz młodzieży i nauczycieli, uczestniczyli księża tutejszej parafii oraz przewodnicząca rady rodziców Anna Marciniuk. Zarówno dyrektor szkoły Bogumiła Wińska, jak i ksiądz proboszcz Adam Kamecki podkreślili w swoich wystąpieniach, jak ważna jest pamięć o unitach, którzy zginęli za wiarę. Apelowali też o czerpanie wzorców z ich życia.

– Minęło 145 lat od tych krwawych wydarzeń. Przez ostatnie 16 lat pod koniec stycznia każdego roku nasi uczniowie świętowali Dzień Patrona, odkąd w maju 2003 roku gimnazjum nadano imię Unitów Podlaskich – mówiła dyrektor łomaskiego zespołu szkół. Młodzi ludzie w uroczysty sposób podkreślili zaś przynależność do społeczności uczniowskiej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe