Biała Podlaska: Kolejna wymiana prezesów

  • 06.02.2019, 12:50
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kolejna wymiana prezesów
Od 28 stycznia Bernadeta Puczka nie jest już prezesem Zakładu Gospodarki Lokalowej. Jej miejsce na tym stanowisku zajął Wojciech Chilewicz.

Zmiany na stanowisku szefa Zakładu Gospodarki Lokalowej to kolejna wymiana kadr w spółkach miejskich po PEC i Wod- Kan. O ile w dwóch wcześniejszych nowe rady nadzorcze wskazały na nowych prezesów wieloletnich pracowników tych spółek, o tyle w ZGL nowym prezesem jest osoba z zewnątrz. Wojciech Chilewicz w ostatnich miesiącach zaangażowany w kampanię wyborczą prezydenta Michała Litwiniuka. Sam startował do rady miasta z komitetu Koalicji Obywatelskiej. Jak podają media był menadżerem dwóch bialskich hoteli, wykładał w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej a ostatnio prowadził sklep internetowy z biżuterią artystyczną.

Bernadeta Puczka o odwołaniu jej z funkcji prezesa ZGL dowiedziała się 29 stycznia koło południa, dzień po tym jak odwołania dokonała nowa rada nadzorcza spółki. – Nie zostałam zaproszona na posiedzenie tej rady, nie miałam przyjemności poznać nowych jej członków. Odwołanie przyjęte przez radę 28 stycznia, otrzymałam dzień później na piśmie, gdy jak co dzień wypełniałam zadania przypisane w spółce prezesowi – mówi była już prezes ZGL.

Na temat zmian dokonujących się w ostatnich tygodniach w miejskich spółkach miasto nie wydaje oficjalnych komunikatów. Nie ma na ten temat informacji również na internetowych stronach miejskiego informatora, gdzie prezentowane są wydarzenia dotyczące m.in. pracy samorządu.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe