Gmina Terespol: Inwestycja zaplanowana na lata

  • 07.02.2019, 09:52
  • Anna Chodyka
Gmina Terespol: Inwestycja zaplanowana na lata
Na koniec marca będzie można już wykupić miejsce na nowo powstałym cmentarzu w Kobylanach. Stawki będą niższe dla mieszkańców, a wyższe dla osób spoza gminy Terespol. Na terenie jednego hektara może powstać czterysta dziesięć grobów, jest też na nim kolumbarium, w którym zmieszczą się trzydzieści dwie urny.

Cmentarz wybudowano na wzniesieniu, ale by zabezpieczyć miejsce i spełnić wymogi sanitarne podniesiono je jeszcze o 1,5 metra. Znajduje się więc 5 metrów powyżej lustra wody najbliższego zbiornika. Stworzono utwardzone alejki, wybudowano parking na sześć aut, postawiono także kolumbarium, w którym znajduje się trzydzieści dwie wnęki. Na urny przygotowano też część ziemi. Zmieści się ich tam osiemnaście. Wybudowano również kaplicę mającą powierzchnię 120 metrów kwadratowych, z czego 73 metry kwadratowe przeznaczone są do modlitwy, a resztę zajmuje chłodnia i pomieszczenia sanitarno-socjalne czyli łazienki i kuchnia.

Wykonano też czterysta dziesięć kwater grobowych, które otoczono ogrodzeniem wykonanym z kamienia łupanego- polnego z elementami kutymi ze stali. Do cmentarza doprowadzone są też wodociąg, kanalizacja i prąd. Koszt pierwszej części inwestycji to 1 mln 300 tys. zł.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe