Gmina Łomazy: Chcą krótszej drogi do miasta

  • 07.02.2019, 10:34
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Chcą krótszej drogi do miasta
Choć w Koszołach oddano do użytku nowo powstałą drogę gminną w kierunku Wólki Kościeniewickiej, to jest to kropla w morzu potrzeb. – Cieszymy się z pierwszej we wsi utwardzonej nawierzchni, ale marzy nam się jeszcze asfalt na trasie z naszej miejscowości do Dokudowa – podkreśla sołtys Jan Cydejko.

Trasę otwarto w połowie stycznia. Mierzy 1,2 km długości i kosztowała 879 819, 22 zł. Na jej budowę gmina dostała 319 467,85 zł dofinansowania z rządowego programu. W inicjatywę ochoczo włączyli się mieszkańcy miejscowości, którzy sami zebrali pieniądze na dokumentację techniczną oraz wójt Jerzy Czyżewski. Dzięki temu, w miejscu gdzie jeszcze niedawno podczas roztopów nie było przejazdu, dziś jest asfalt.

Ale odcinek w kierunku Wólki Kościeniewickiej stanowi kroplę w morzu potrzeb mieszkańców Koszoł. – Dobrze byłoby dokończyć jej budowę aż do granicy z gminą Piszczac, to będzie około 1,5 km - mówi sołtys Jan Cydejko, któremu marzy się też modernizacja drogi powiatowej, łączącej wieś z Dokudowem.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe