Przemycał papierosy w podłodze naczepy

  • 08.02.2019, 07:41
  • (AK)
Przemycał papierosy w podłodze naczepy KAS
Przemyt ponad 50 tysięcy paczek papierosów udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Gdyby zatrzymane na granicy wyroby trafiły do nielegalnej sprzedaży w Polsce straty budżetu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wyniosłyby ponad pół miliona złotych.

Po wstępnej weryfikacji wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy z naczepą został skierowany do przeskanowania na urządzeniu rentgenowskim. Obraz ze skanera potwierdził, że w podłodze naczepy ukryty jest nielegalny towar. Po wielogodzinnym rozładunku funkcjonariusze celno-skarbowi wydobyli z odpowiednio przerobionej podłogi w sumie 51 131 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych. Papierosy, trzech różnych marek, opatrzone były białoruską akcyzą. Przeciwko kierowcy funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne skarbowe. Oprócz papierosów zajęli też pojazd stanowiący dowód popełnionego przestępstwa. Zatrzymane na granicy wyroby tytoniowe miały prawdopodobnie trafić do nielegalnej sprzedaży w Polsce, ale niewykluczone, że nielegalny transport organizowany był do innych krajów Unii Europejskiej. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

 

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe