Powiat parczewski: Linia kolejowa do liftingu

  • 08.02.2019, 11:03
  • TWA
Powiat parczewski: Linia kolejowa do liftingu
Już niebawem rozpocznie się modernizacja odcinka linii kolejowej Lubartów-Parczew. Dzięki temu pociągi na całej trasie do Lublina przyspieszą, a podróżni będą podróżować wygodniej i bezpieczniej.

Inwestycję zapowiadaną od dawna Polskie Linie Kolejowe rozpoczną już w tym roku. W planach jest budowa dwóch nowych przystanków. Jeden powstanie w Laskach, zaś drugi w Berejowie. Osiem kolejnych stacji i przystanków (Parczew, Parczew Kolejowa, Gródek, Zabiele, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Pałecznica i Ciecierzyn) zostanie przebudowanych. Inwestycja obejmuje także modernizację peronów. Będą wygodne i lepiej oświetlone, a co najważniejsze powstaną specjalne dojścia dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Będą także nowe wiaty i czytelne oznakowanie.

- Modernizacja dziesięciu przejazdów kolejowo-drogowych zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pasażerów podróżujących pociągami oraz kierowców. Szczególnie dla ruchu towarowego ważne będą inwestycje na piętnastu tzw. obiektach inżynieryjnych, w tym na dziewięciu mostach. Dostosujemy je do większych obciążeń, co umożliwi przewóz cięższych ładunków. Przewidziana jest wymiana rozjazdów, które zostaną wyposażone w dodatkowe urządzenia elektrycznego ogrzewania, zapewniające sprawny przejazd pociągów m.in. w okresie zimowym. Ponadto nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym umożliwią obsługę większej liczby składów – wyjaśnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe