Radzyń Podlaski: Politycy i związkowcy nam nie pomogli. Teraz będzie o nas głośno

  • 08.02.2019, 11:33
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Politycy i związkowcy nam nie pomogli. Teraz będzie o…
Pod koniec stycznia rolnicy zablokowali DK19 na wysokości Radzynia Podlaskiego. W ten sposób włączyli się do protestów, które pod sztandarami Agro Unii organizowane są w całym kraju. W Radzyniu na ulice wyszło zdaniem organizatorów około 150 producentów rolnych. – To dopiero początek – zapowiadają.

Liderem ogólnopolskiego ruchu jest Michał Kołodziejczak, mieszkaniec Orzeżyna w woj. łódzkim. Jego branżą są ziemniaki, ale na wschodzie kraju pojawił się jako wsparcie dla rolników walczących o swoje być albo nie być, po tym jak ich hodowle świń zostają likwidowane. Rozpoznawalny w naszym regionie zrobił się po akcji blokowania drogi w Dawidach w pow. parczewskim, by utrudnić inspekcji weterynarii dotarcie do gospodarstwa, w którym miało  być likwidowane stado świń w związku z ASF.

Pod koniec listopada Agro Unia zorganizowała spotkanie z rolnikami powiatu radzyńskiego w miejscowości Biała. – Na spotkaniu w Białej zebraliśmy 50 deklaracji członkostwa. Spotkanie było bardzo owocne, rolnicy są zainteresowani naszą działalnością i chcą w niej uczestniczyć – mówił wówczas Kołodziejczak. Ruch, który tworzy ma być inicjatywą oddolną. Ma zrzeszać jak najszerzej grupy producentów rolnych, by wywierać presję na rząd.

– Na proteście w Radzyniu pojawiło się około 150 rolników – mówi Andrzej Gajda, koordynator Agro Unii na powiat radzyński. – Widać więc, jak bardzo potrzebny jest ten ruch. Rolnicy muszą wreszcie być zauważeni. Rząd musi nasze postulaty usłyszeć.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe