Międzyrzec Podlaski: Można już popływać w Oceaniku

  • 10.02.2019, 09:15
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Można już popływać w Oceaniku
Długo oczekiwane otwarcie pływalni "Oceanik" w końcu doszło do skutku. Od środy, 30 stycznia mieszkańcy mogą już korzystać z gruntownie zmodernizowanego obiektu. Wszystkie prace zostały już zakończone, a woda przeszła pozytywnie badania wykonane przez Sanepid.

Pierwotny termin otwarcia basenu po remoncie nie został dotrzymany, gdyż wykonawca podczas rewitalizacji musiał wykonać dodatkowe prace. Przypomnijmy, że modernizacja składała się z dwóch etapów. Pierwszy to remont wnętrza obiektu, finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz budżetu miasta.

Obejmował nieckę, szatnię, natryski i całą część wewnętrzną. Drugi zaś, dofinansowany z funduszy unijnych, objął termomodernizację, docieplenie stropodachu, elewacji, wymianę okien i drzwi, montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych do podgrzewania wody. Koszt inwestycji oszacowano łącznie ok. 3,5 mln złotych.

Remont wewnątrz budynku wyceniono na 842 tys. złotych, z czego 342 tys. zł wyniosło dofinansowanie z resortu sportu w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej. W obiekcie wymieniono płytki, wykonano podwieszony sufit, nowe zaplecze i sanitariaty. Dodatkowo zamontowano również nowe liny, słupki startowe, drabinki basenowe, suszarki i ławki, wieżę ratowniczą oraz odkurzacz basenowy. Pływalnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-22:00, a w weekendy w godzinach 8:00-22:00.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe