Gmina Radzyń Podlaski: Nie będzie odrolnienia ziemi pod nieckę

  • 09.02.2019, 08:38
  • Joanna Danielewicz
Gmina Radzyń Podlaski: Nie będzie odrolnienia ziemi pod nieckę
Ministerstwo rolnictwa zgodnie z zapowiedziami z końcem stycznia wydało decyzję w sprawie gruntów III klasy na terenie gminy Radzyń Podlaski, zgłoszonych do odrolnienia. Tereny przeznaczone pod inwestycję drogową na DK19 ministerstwo odrolniło. Działki, które miały zostać przeznaczone pod budowę nowej niecki na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach nie zostaną odrolnione. Tym samym zakład w tym miejscu nowej niecki nie zbuduje.

Przypomnijmy, że wniosek o odrolnienie gruntów złożony przez UG Radzyń Podlaski w Ministerstwie Rolnictwa leżał od jesieni 2017 roku. W jego ramach znalazły się działki, które ZZOK w Adamkach chciało przeznaczyć na nową instalację - nieckę na odpady inne niż niebezpieczne i obojętne. Bez decyzji o odrolnieniu gmina Radzyń Podlaski nie mogła wprowadzić zmian do planu zagospodarowania przestrzennego, które otworzyć miały zakładowi drogę do inwestycji.

Nowa niecka była dla zakładu ważna. Inwestycja dawała zakładowi możliwość wpisania instalacji do Wojewódzkiego Planu Gospodarowania Odpadami. Gmina nie mogła podjąć samodzielnej decyzji o odrolnienie gruntów, które mogłaby zawrzeć w planie zagospodarowania pod wskazane przez ZZOK inwestycje, gdyż okazało się, że część z nich to grunty III-ej klasy, a o odrolnieniu takich decyduje minister rolnictwa. Dlatego samorząd złożył wniosek do MRiRW, zawierając w nim również działki, które należy odrolnić pod inwestycję związaną z przebudową drogi krajowej nr 19.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 6

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe