Biała Podlaska: Czapski dyrektorem w Wod-Kanie

  • 12.02.2019, 13:13
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Czapski dyrektorem w Wod-Kanie
Wymiana kadry zarządzającej w miejskich spółkach trwa. Tym razem Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który funkcję tę pełnił przez 16 lat, otrzymał nową pracę. Od 4 lutego został dyrektorem finansowym w Wod-Kanie. Co ciekawe, na stanowisko nie został ogłoszony konkurs.

Do zadań dyrektora finansowego należy m.in. prowadzenie rachunkowości spółki, kalkulacja taryf oraz analiza ekonomiczna. Jak wielu mieszkańców miasta pamięta, podczas kampanii wyborczej zarówno Bogusław Broniewicz jak i Andrzej Czapski deklarowali bezinteresowne poparcie Michała Litwiniuka, a ten obiecywał, że panowie nie otrzymają tzw. "stołków". – Pytano mnie podczas kampanii o wiceprezydenturę i konsekwentnie nie powołałem żadnego z panów udzielających mi poparcia w II turze na wiceprezydenta – informuje prezydent Białej Podlaskiej. 

Otrzymaliśmy wiele telefonów od zbulwersowanych czytelników, którzy skarżą się na niesprawiedliwość zaistniałej sytuacji. - Gdybym wiedział, że Wod-Kan poszukuje pracownika na takie stanowisko, na pewno wysłał bym swoje CV, bo mam odpowiednie kwalifikacje - mówi jeden z mieszkańców Białej Podlaskiej. Inna czytelniczka zastanawiała się natomiast, dlaczego nie daje się szansy na rozwój młodym ludziom.

Członkowie rady nadzorczej Wod-Kan powołali Ernesta Jaroszka na wiceprezesa spółki. Będzie on odpowiedzialny za rozwój, komunikację oraz działalność CSR. Ernest Jaroszek pochodzi z Białej Podlaskiej, jest inżynierem Elektroniki i Telekomunikacji, absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz wydziału Inżynierii Komputerowej (FEUP) Uniwersytetu w Porto (Portugalia), gdzie ukończył również kurs marketingu. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe