Region: Jabłka z Polubicz trafią na ogólnopolski rynek

  • 14.02.2019, 13:24
  • Joanna Danielewicz
Region: Jabłka z Polubicz trafią na ogólnopolski rynek
Z początkiem lutego Urząd Marszałkowski zainaugurował promocję nowego produktu. Jabłko lubelskie pojawi się w sieci "Stokrotka" i E.Leclerc. Dzięki temu mieszkańcy całego kraju będą mieli okazję skosztować m.in. jabłek producentów zrzeszonych w Sad-Polu z Polubicz.

Już w lecie ubiegłego roku o planach powołania marki "Jabłko lubelskie" mówił nam Stanisław Daniłoś, prezes zrzeszenia producentów owoców i warzyw Sad – Pol w Polubiczach (gm. Wisznice). Zwracał wówczas uwagę, a trudności w przebiciu się lokalnych producentów owoców ze swoim produktem na rynku krajowym. Jak mówił, dopóki nie ureguluje się kwestii odbioru polskiego owocu, sadownicy będą ciągle na przegranej pozycji. – 95 procent zakładów przetwórczych, liczących się na rynku jest w zagranicznych rękach. Oni nie biorą owocu od polskiego plantatora. To gdzie my mamy sprzedawać? – zastanawia się Daniłoś.

Na potrzeby przedsięwzięcia powołana została spółka LubApple. Ona występować ma w interesie producentów jabłek z województwa lubelskiego. – Region lubelski wyróżnia duże nasłonecznienie, czyste, nieskażone powietrze oraz gleby, które idealnie sprawdzają się w przypadku uprawy jabłoni, zapewniając doskonały smak i najwyższą jakość owoców – zapewnia Zbigniew Chołyk, prezes zarządu LubApple sp. z o.o. Pierwszy krok właśnie został poczyniony. "Jabłko lubelskie" będzie promowane w sieci "Stokrotka" przez cały luty. Natomiast w E.Leclerc na terenie Lublina, przez dwa tygodnie.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe