Bialscy strażacy w pokazach na lodzie [GALERIA]

  • 15.02.2019, 13:36
  • Paulina Chodyka
Bialscy strażacy w pokazach na lodzie [GALERIA]
Dwudniowe pokazy ratownictwa lodowego to inicjatywa strażaków z Białej Podlaskiej, podczas której zaprezentowali dzieciom, jak zachować bezpieczeństwo w czasie zimowych zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, bo łącznie uczestniczyło w nich ponad 700 osób.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi na terenie województwa lubelskiego, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej zorganizowała specjalne pokazy ratownictwa lodowego, by uświadomić dzieci i młodzież z terenu powiatu bialskiego, jak bezpiecznie spędzić czas zimowej przerwy w nauce.  Strażacy zainscenizowali niebezpieczne sytuacje, które zwłaszcza w okresie ferii mogą mieć miejsce na zamarzniętych zbiornikach wodnych i rzekach. 

W pokazach wzięło udział łącznie 706 dzieci wraz z opiekunami. Strażacy w 9-osobowej grupie pod kierownictwem dowódcy jednostki, Sylwestra Sadowskiego, przeprowadzili szkolenie. Pierwszego dnia o zasadach bezpieczeństwa opowiadał asp. Sebastian Bojarczuk, drugiego asp. Marek Waszczuk.  – Wyszliśmy z taką inicjatywą po raz pierwszy, a szkolenie odbyło się pod hasłem "Bezpieczne ferie 2019". Akcja była skierowana do dzieci i młodzieży z terenu powiatu bialskiego. Chcieliśmy przed feriami uświadomić najmłodszych mieszkańców, jak zachowywać się podczas niebezpiecznych zdarzeń związanych z zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych – wyjaśnia dowódca bialskiej jednostki Sylwester Sadowski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

Paulina Chodyka

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe