Biała Podlaska: Są plany, ale kiedy będzie asfalt? Nie wiadomo!

  • 15.02.2019, 13:53
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Są plany, ale kiedy będzie asfalt? Nie wiadomo!
Mieszkanka ul. Mieszczańskiej przyznaje, że kilkukrotnie odwiedzała jeszcze prezydenta Andrzeja Czapskiego, by prosić o oświetlenie ulicy i jej wyasfaltowanie. Niestety rozmowy zakończyły się bezowocnie.

Do dziś ul. Mieszczańska nie ma oświetlenia ani położonego asfaltu. – Wnuki kiedy wracają do domu zimą i jesienią idą w zupełnych ciemnościach. W dodatku w tym okresie jest tyle błota, iż ciężko przejść. Mieszkamy w mieście, a czujemy się jak na zabitej dechami wsi. Czy ktoś nam wreszcie pomoże? – pyta czytelniczka.

Paweł Bruszewski z wydziału dróg i komunikacji informuje, iż obecnie pas drogowy ma od 3 do 5 metrów, więc należy go poszerzyć do 10 metrów, co jest uwzględnione w planie zagospodarowania przestrzennego. Jednak wiąże się to z wykupem prywatnych działek. Stąd niemożliwie jest obecnie wybudowanie drogi, na długości 1,4 km. Podobnie ma się sytuacja jeśli chodzi o oświetlenie uliczne. Brakuje terenu, na którym mogłyby stanąć latarnie. – W 2018 r. skrzyżowanie ulicy Granicznej z Mieszczańską zostało doświetlone, a na 300 m ulicy istnieje stare oświetlenie – zaznacza Bruszewski. Dodaje, iż w przypadku poprawy warunków pogodowych nawierzchnia ulicy Mieszczańskiej będzie na bieżąco utrzymywana poprzez wyrównywanie i dowożenie pospółki.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 7

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 15.02.2019, 18:54
Faktycznie, zdjęcie jakby robione w Rosji. Nawet ubiór i skośne oczy Pani na zdjęciu o tym świadczą :)

Pozostałe