Kolejny rok w dążeniu ku akademickości

  • 19.10.2016, 11:06 (aktualizacja 19.10.2016, 11:52)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Kolejny rok w dążeniu ku akademickości
Uroczyste "Gaudeamus" wybrzmiało 16 października w murach Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Nowy rok akademicki rozpoczęło blisko 3 tysiące studentów. Inwestycje, poszerzanie oferty edukacyjnej o nowe kierunki, dążenie do przyznania uprawnień doktoryzowania w naukach o zdrowiu oraz utworzenie wydziału zamiejscowego uczelni w Terespolu – to główne cele uczelni do zrealizowania w najbliższym czasie.

Tradycyjnie inauguracja roku akademickiego w Państwowej Szkole Wyższej, połączona z immatrykulacją studentów pierwszego roku, odbyła się 16 października, czyli w dniu, gdy na Stolicę Piotrową został wybrany papież Jan Paweł II, którego imię nosi uczelnia.

Zgodnie z zapowiedziami władz uczelni, kolejny rok akademicki będzie systematyczną pracą, by stale podnosić prestiż i jakość kształcenia na bialskiej uczelni. A do tej pracy dodatkowo motywują ubiegłoroczne sukcesy. 

Nowe kierunki i obiekty

– W tym miesiącu ruszamy z budową boiska ze sztucznej trawy, obiektu, który wkomponowuje się w nasze powodzenia w piłce nożnej kobiet. Planujemy także modernizację starego budynku Biaweny z blisko 40-letnią historią i stały rozwój pracowników naukowych. Działalność rozpoczął nowy kierunek fizjoterapia. Myślę, że w najbliższych dniach ogłosimy kolejny, którym będzie dietetyka, bo taką decyzję w najbliższych dniach otrzymamy – zdradza Józef Bergier, rektor PSW.

W planach jest także zakończenie budowy i oddanie do użytku gmachu nowoczesnej biblioteki i czytelni. A na drodze ku utworzeniu Akademii Bialskiej istotnym krokiem mogłoby być przyznanie uczelni uprawnień doktoryzowania w naukach o zdrowiu. – To wyzwanie, nad którym pracujemy od kilku lat. Mam nadzieję, że nasze starania przyniosą efekt i w nowym roku akademickim będę mógł ogłosić to faktem – podkreśla rektor.

Uczelnia otwiera się na studentów z zagranicy

Studia na bialskiej uczelni w tym roku rozpoczęło blisko 3 tysiące studentów. Liczne grono, bo około 1 tysiąc stanowią osoby z zagranicy, pochodzące w dużej mierze z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Litwy. To z myślą o młodych ludziach zza wschodniej granicy uczelnia stara się o utworzenie w Terespolu wydziału zamiejscowego. W tym roku też po raz pierwszy, oprócz mszy św. sprawowanej w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego, odprawiono nabożeństwo w obrządku greckokatolickim w parafii pw. św. Cyryla i Metodego. 

Monika Pawluk

Cały artykuł czytaj w papierowym lub elektronicznym wydaniu Słowa z 18 października.

 

 

 

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (59)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe