Powiat parczewski: Poszukają padłych dzików

  • 18.02.2019, 12:54
  • TWA
Powiat parczewski: Poszukają padłych dzików
Wielka akcja przeczesywania lasów w poszukiwaniach martwych lub chorych dzików odbędzie się w lasach na trenie gmin Jabłoń i Milanów. Mieszkańcy oraz kierowcy podróżujący drogami powinni zachować ostrożność.

Akcja planowana jest 19 i 20 lutego. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało w tej sprawie specjalny komunikat. W poszukiwaniach dzików zarażonych wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń, uczestniczyć będą żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także powiatowy lekarz weterynarii w Parczewie, przedstawiciele Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim oraz inne służby. Działania te nadzorował będzie lubelski wojewódzki lekarz weterynarii.

Akcję zlecono w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się tej niebezpiecznej choroby dla świń, która w ubiegłym roku dramatycznie spustoszyła wiele dużych hodowli trzody chlewnej w powiecie parczewskim. Szczególnie ucierpieli rolnicy z gminy Jabłoń.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 8

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe