Gmina Drelów: Stary budynek szkoły doczeka się remontu

  • 20.02.2019, 10:55
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Stary budynek szkoły doczeka się remontu
Jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji na terenie gminy jest remont szkoły podstawowej w Dołdze. Zakres przewidzianych prac jest bardzo szeroki, ze względu na wiek budynku już od dłuższego wymaga on gruntownego remontu.

Gmach Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Dołdze czeka w tym roku długo oczekiwana modernizacja. – Budynek jest dość leciwy, bo powstał w dwudziestoleciu międzywojennym. Na początku swoją siedzibę miało tam leśnictwo, a w latach dziewięćdziesiątych został zaadaptowany na potrzeby szkoły. Z racji swojego wieku wymaga gruntownego remontu, który od dawna był wyczekiwany przez mieszkańców i uczniów szkoły – wyjaśnia wójt Drelowa Piotr Kazimierski.

Najwięcej prac dotyczy termomodernizacji budynku. Remont przewiduje docieplenie dachu budynku, ścian poddasza, stropu, ścian zewnętrznych i izolację ścian fundamentowych. Dodatkowo wymienione zostaną okna oraz drzwi zewnętrzne. Modernizacja przewiduje również kompleksową wymianę instalacji elektrycznej z montażem opraw typu LED, centralnego ogrzewania wraz z remontem kotłowni oraz montaż kotła na pellet.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 8

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe