Rusza Łucznicza Liga Wschód

  • 18.10.2016, 12:14 (aktualizacja 19.10.2016, 15:05)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Rusza Łucznicza Liga Wschód
W ten weekend zainauguruje Łucznicza Liga Wschód. Wyjątkowy, bo otwierający cykl podobnych spotkań na ścianie wschodniej, turniej łucznictwa tradycyjnego przygotowano z myślą nie tylko o profesjonalistach, którzy od dawna uprawiają tę dyscyplinę sportu, ale również tych, którzy chcą podpatrzeć mistrzów i sprawdzić swoje umiejętności lub po prostu ciekawie spędzić czas.

Dwudniowa impreza odbędzie się w najbliższy weekend w Rossoszu i przeniesie swoim klimatem uczestników w czasy średniowiecza. Na miejscu spotkania będzie można zobaczyć łuczników w strojach z epoki oraz wziąć udział w dawnych grach zręcznościowych, które przygotuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej Leśny Witeź z Łodzi. Największy koloryt epoce nadają rycerze, dlatego nie obejdzie się bez pokazów walk uzbrojonych templariuszy. Wśród atrakcji przewidziano również przejażdżki konne dla dzieci i młodzieży.

Widowni zaprezentują się jeźdźcy z grupy rekonstrukcyjnej w barwach 2. Pułku Strzelców Konnych. Jednak najbardziej widowiskowym elementem imprezy będzie pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu Anny Sokólskiej i Michała Sanczenko. Obydwoje są jednymi z najlepszych na świecie łuczników w tej trudnej sztuce. Występ zaplanowano na godz. 11.30 w sobotę.

Pierwszego dnia wiele emocji dostarczy również zarówno uczestnikom, jak i obserwatorom, pogoń za lisem, czyli zawody zwane I Hubertusem. Gonitwę będzie można zobaczyć od godziny 15 w Stajni Bogdanówka w Kożanówce.

Turniej dla łuczników zaawansowanych zostanie podzielony na trzy osobne konkurencje: terenową, czasową i długodystansową na odchodzenie. Turniej dla amatorów odbędzie w trzech kategoriach wiekowych i trzech różnych dystansach. Mogą w nim brać udział dzieci i dorośli, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe medale oraz nagrody.

Turniej i towarzyszące atrakcje odbędą się na terenie zielonym przy ul. Batalionów Chłopskich 51 (obok Banku Spółdzielczego w Rossoszu) oraz w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, w którym będzie miało miejsce oficjalne otwarcie imprezy w sobotę 22 października o godz. 11. Turniej łuczniczy dla zaawansowanych będzie można również śledzić na terenie tzw. jamek przy kirkucie żydowskim. 

Na towarzyszącym zawodom jarmarku będą pamiątki i różne wyroby. Swój udział w nim mogą zgłaszać do organizatorów (tel. 519 307 709 lub 669 44 00 40) przeróżni wytwórcy rękodzieła, producenci np. miodów, serów, kiełbas itp. Organizatorami imprezy są Łucznicy Tradycyjni Domu Mokoszy i Parczewska Grupa Łucznicza.

(sb)

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe