Trwa budowa nowego osiedla w centrum Kobylan

  • 21.02.2019, 11:05
  • Anna Chodyka
Trwa budowa nowego osiedla w centrum Kobylan
Mieszkańcy gminy Terespol mogą wybrać nazwy dla ulic na nowym osiedlu w centrum Kobylan. Zgłaszać swoje propozycje można do końca lutego. Do wyboru jest ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jana Pawła II i Zielone Wzgórza. W tym roku na tym osiedlu rozpoczną się też prace związane z projektem "Czysta rzeka".

Inwestycja polegać będzie na budowie sieci kanalizacyjnej na długości 4,52 km na nowo powstającym osiedlu w centrum Kobylan. Na ten cel przeznaczono 300 tys. euro. Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie z władzami miejscowości Żabinka na Białorusi, gdzie powstanie oczyszczalnia ścieków. Całość projektu kosztuje 2,5 mln euro, pieniądze w znacznej części bo w 90 proc. pochodzą ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu projektowi zostanie dokończone przygotowanie terenów pod budownictwo jednorodzinne.

– Wybudowanie tego osiedla należy do strategicznych działań gminy. Chcemy przeciwdziałać wyludnieniu. Jest to zadanie planowane już w 1996 r. W gminie jest 3 tys. miejsc pracy, ale my nie mamy tylu osób czynnych zawodowo. Z związku z tym te osoby przyjeżdżają z sąsiednich gmin, a my chcemy przyjezdnych zachęcać, by tutaj znalazły swój dom – mówi wójt Krzysztof Iwaniuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 8

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
józek
józek 25.02.2019, 21:37
a od kiedy obrzeża wsi są centrum?

Pozostałe