Czy uczniowie pójdą do szkoły w soboty?

  • 22.02.2019, 10:21
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Czy uczniowie pójdą do szkoły w soboty?
Pod koniec grudnia Ministerstwo Edukacji opublikowało 11 projektów rozporządzeń wprowadzających zmiany w ustawie oświatowej. W jednym z nich pojawił się zapis, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze mogą być realizowane 5-6 dni w tygodniu.

"Nie planujcie weekendów Waszym dzieciom, MEN zrobi to za Was" – to wpis Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców, który pojawił się na jednym z portali społecznościowych po opublikowaniu resortowych projektów. Obawa o wprowadzenie 6-dniowego systemu wzrosła ostatnio wśród rodziców, gdyż zbliża się nowy rok szkolny, w którym do szkół średnich trafią aż 2 roczniki uczniów. 

Ministerstwo w komunikacie podkreśla, że nie ma i nie będzie konieczności organizowania obowiązkowych lekcji w soboty. – Informacja o takim rozwiązaniu jest celowym wprowadzaniem rodziców w błąd i nieuzasadnioną próbą wywołania niepokoju – uspokaja A. Ostrowska. Jednocześnie podkreśla, że przepis mówiący o tym, że można prowadzić obowiązkowe zajęcia w szkołach także w sobotę istnieje od 16 lat. – Można prowadzić lekcje np. w sobotę, ale pod pewnymi warunkami. Może o tym decydować np. tzw. współczynnik zmianowości, oznaczający stosunek liczby oddziałów do liczby pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze - dodaje.

Więcej na temat podwójnego rocznika przeczytacie w następnym numerze i e-wydaniu Słowa, 26 lutego

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe