Biała Podlaska: Koncertowa do zmiany

  • 22.02.2019, 10:31
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Koncertowa do zmiany
7 mln zł to kosztorysowa wartość budowy ulicy Koncertowej. Inwestycja ma ułatwić dojazd do pobliskiego osiedla. Trwa weryfikacja złożonych do przetargu ofert. Budowa powinna zostać wykonana jeszcze w tym roku.

Obecnie ul. Koncertowa to droga gruntowa. Stanowi dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż ulicy, a jednocześnie jest połączeniem między ulicami Witoroską i Daleką. Odwadniana jest powierzchniowo, poprzez spływ wody na przydrożne tereny. Projekt, który ma być realizowany przewiduje budowę ul. Koncertowej, chodnika, ścieżki rowerowej, sieci oświetleniowej, kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, skrzyżowań, kanalizacji deszczowej, sieci gazowej na odcinkach w obszarze realizacji inwestycji, usunięcie kolizji sieci napowietrznych i kabli energetycznych w obszarze realizacji inwestycji oraz zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnych.

– Istniejąca droga nie spełnia parametrów technicznych wynikających z Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta. – W związku z brakiem kanalizacji deszczowej w tej części miasta, na ul. Gromadzkiej w miejsce odkrytego rowu odwadniającego powstanie kanał deszczowy zbierający wody opadowe i roztopowe. Zasypanie rowu istotnie zwiększy bezpieczeństwo osób poruszających się po ulicy.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 8

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe