Powiat parczewski: Gminy wydadzą miliony na rewitalizację

  • 23.02.2019, 08:34
  • TWA
Powiat parczewski: Gminy wydadzą miliony na rewitalizację
Prawie pięć i pół miliona złotych na rewitalizację terenów zdegradowanych wydadzą dwie nasze gminy: Jabłoń i Sosnowica. Wniosek Jabłonia zajął ósme miejsce na liście rankingowej projektów zakwalifikowanych do dofinansowania. Projekt z Sosnowicy ex aequo z czterema innymi znalazł się na pierwszym miejscu.

 

Listę rankingową projektów, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach rewitalizacji obszarów wiejskich urząd marszałkowski ogłosił kilka dni. Wsparcie przyznano aż 53 wnioskom złożonym przez samorządy gminne oraz inne instytucje. Znakomicie został oceniony wniosek Sosnowicy, który ex aequo z czterema innymi projektami znalazł się na pierwszym miejscu.

- Planujemy modernizację budynku przedszkola w Sosnowicy. Koszt tych prac wyceniliśmy na 402 tys. 142 zł oraz modernizację budynku po byłym posterunku policji. Obecnie mieści się w nim siłownia i tam zostanie, ale obiekt będzie odnowiony. Ta inwestycja ma kosztować około 238 tys. 751 zł. Zmodernizujemy także świetlicę wiejską i pomieszczenia biblioteki filialnej w Zienkach za kwotę 687 tys. zł – wylicza wójt Sosnowicy Sławomir Czubacki.

Ponadto w Zienkach zaplanowano przebudowę drogi prowadzącej do budynków mieszkalnych. Obecnie nawierzchnia wyłożona jest płytami trelinki, które są w fatalnym stanie. Dlatego zostaną zamienione na kostkę betonową. Powstanie również chodnik dla pieszych. To zadanie ma kosztować 498 tys. 671 zł. Z kolei w Pasiece powstanie boisko sportowe, plac zabaw i altana. Na ten cel zapisano prawie 98 tys. zł.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 8

 

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe