Biała Podlaska: Odwiedzili Polaków na Litwie

  • 23.02.2019, 08:56
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Odwiedzili Polaków na Litwie
Uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej odwiedzili Litwę. Zwiedzali Wilno, brali udział w szkolnych lekcjach. Mieli też okazję bliżej poznać swych tamtejszych rówieśników.

W dniach 6 - 8 lutego uczniowie pojechali na wycieczkę. Ich miejscem wypadowym była miejscowość Mickuny położona w pobliżu Wilna.Wyjechali wczesnym środowym rankiem spod szkoły. Podróż trwała siedem godzin, ale jak przyznają uczestnicy, czas im się w ogóle nie dłużył, dzięki rozmowom, żartom i udziale w różnych grach słownych.

Na obiad zatrzymali się w słynnej, dzięki piosence Janusza Laskowskiego "Beata", restauracji Albatros. Była to też okazja by pospacerować wzdłuż molo. Kiedy przyjechali na miejsce zostali zaproszeni na spotkanie integracyjne z nauczycielami i młodzieżą z gimnazjum w Mickunach. Nie obyło się bez tańców i różnych zabaw, dzięki którym można było się bliżej poznać. Dzięki noclegom u Litwinów poznali życie i historię tego kraju.

Młodzież z Białej Podlaskiej brała udział w lekcjach historii, rosyjskiego, plastyki czy robotyki. Zorganizowano wycieczkę i zajęcia edukacyjne w zamku królewskim w Miednikach.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe