Radzyń Podlaski: Ptaki znad Tyśmienicy

  • 27.02.2019, 10:21
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Ptaki znad Tyśmienicy
W galerii Oranżeria oglądać można prace Jacka Schmidta. To warszawski malarz, który w ubiegłym roku uczestniczył w plenerze w Bełczącu. Owocem jego pobytu w dolinie Tysmienicy stał się cykl: "Ptaki Doliny Tyśmienicy", który właśnie eksponowany jest w galerii.

– Ptaki na jego obrazach zostały namalowane tak realistycznie, że widzom wydawało się, że słychać szum skrzydeł łabędzi, krzyki orłów, klekoty bocianów, odgłosy perkozów, czapli, błotniaków – opisuje Arkadiusz Kulpa, kierownik galerii.

Poza wizerunkami ptaków znad Tyśmienicy, na wystawie znalazły się też prace, które powstały w ramach cyklu: "Tancerka". – Przedstawiają różne formy taneczne od flamenco do tańca współczesnego. Jest też tam kilka obrazów inspirowanych baletnicami Edgara Degasa – informuje Kulpa. – Na naszej wystawie pokazał też jeden ważny dla niego obraz – "Praska kapela". Ważny, bo malarz na warszawskiej Pradze tworzy i tam mieszka.
Artysta jest autorem ponad 40 indywidualnych wystaw. – Prowadzi otwartą pracownię oraz galerię autorską. Poza malarstwem sztalugowym Jacek Schmidt zajmuje się też akwarelą, rysunkiem, grafiką użytkową, fotografią artystyczną, filmem, arteterapią i pedagogiką sztuki – opowiada o artyście Arek Kulpa. – W 2012 r. współtworzył Fundację "Twoja Pasja" zajmująca się m.in. terapią przez sztukę dla młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych na Pradze Północ.

 

 

(joan)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe