Biała Podlaska: Parking dla petentów czy urzędników?

  • 27.02.2019, 12:03
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Parking dla petentów czy urzędników?
W minionym roku wyburzono rozpadający się budynek przy ulicy Piłsudskiego i wybudowano w to miejsce parking. Miał być płatny, i adresowany dla petentów magistratu. Parkometr jest, tymczasem nie wszyscy wiedzą, że za postój na parkingu wciąż nie trzeba płacić. Gorzej ze znalezieniem tam wolnego miejsca. Klub Zjednoczonej Prawicy pyta bialski magistrat kto ponosi koszty za całą infrastrukturę?

We wrześniu ubiegłego roku, podczas sesji rady miasta zdecydowano o opłatach za korzystanie z nowego parkingu. Pierwsza godzina postoju miała być bezpłatna, kolejne miały kosztować interesantów 2 zł, 3 zł, 4 zł, 5 zł oraz 6 zł za szóstą godzinę parkowania. Tymczasem od uchwalenia projektu minęło kilka miesięcy, a parking wciąż jest bezpłatny. 

18 lutego do bialskiego magistratu wpłynęła interpelacja radnych Dariusza Litwiniuka i Marka Dzyra w imieniu klubu Zjednoczonej Prawicy, w której proszą o informacje na temat zasad funkcjonowania parkingu przy ulicy Pocztowej. "Dzięki pobieraniu opłat za parkowanie zostanie wymuszona rotacja co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na dostępność do usług prowadzonych przez Urząd Miasta dla jego mieszkańców, poprawiając komfort pozostawienia w sąsiedztwie UM pojazdu. Przypominamy, że w tym celu w ubiegłym roku zakupiono i zamontowano niezbędną infrastrukturę (szlaban, parkometr, itd."..." czytamy we wniosku złożonym do urzędu. Członkowie klubu domagają się wydania zarządzenia, które ureguluje sytuację parkingu wprowadzając w życie zapisy wrześniowej uchwały i dodają: "Według naszych informacji przekazywanych przez mieszkańców na dzień dzisiejszy w większości osoby tam parkujące to pracownicy urzędu pozostawiający tam swoje pojazdy na cały dzień. Parking jest bezpłatny, a miasto generuje środki na codzienne funkcjonowanie".

Jak poinformowała nas rzecznik prasowy magistratu opłaty za parking będą. Od 1 marca. Do tej pory trwały prace związane z działalnością parkingu, m.in. regulacje kasowe.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 9

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe